fbpx

What's your plan? – מה התוכנית שלכם?

סיכום מנהלים: מאוד מאוד מאוד קשה לשפר את מצבכם תוך כדי עבודה. עדיף שתמצאו במה להשקיע. נדל"ן, שוק ההון, מצידי תלמדו לגדל ירקות. העיקר שיהיה לכם עתיד בטוח. השקעות זה (כנראה) מה שיגן עליכם ממשבר כלכלי או הוצאה גדולה ובלתי צפויה
 
שבוע טוב נינג'ותתתתתתתתתתתת! כותב לכם פוסט שאני מעריך שיש 43% סיכוי שיעשה לנו שיט סטורם של תגובות של אנשים שהתעצבנו ממנו. אני מתנצל מראש, אין הכוונה שלי לעצבן.
תבינו את הפוזיציה שלי – התברכתי ויש לי פריבילגיה, הפרנסה שלי לא מהקבוצה הזאת. וברוך השם יש פרנסה. אז אני יכול ללכלך על חברה שעושה משהו לא הוגן, מצד אחד, כי אני לא מתפרנס מהעמלות מהחברות. מצד שני, אני יכול להרשות לעצמי לעצבן אנשים, כי אני לא מתפרנס מהקבוצה. הקבוצה הזאת היא שליחות בשבילי. ואם אני יכול להעלות פוסט שיעזור לחמישה אנשים ויעצבן חמישים – שווה לי. אני מבין שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו, ואני מודה בלב לכל מי שמסכים להשאר פה.
אז יאללה שמתי שכפ"צ בואו נתחיל – אי אפשר להתעשר מעבודה. אי אפשר אפילו לחיות בכבוד מעבודה.
קומה ראשונה בביניין – זה לא משנה כמה אתם מרוויחים.
אין גבול להוצאות שאדם יכול להוציא, לא למטה* ולא למעלה**. כל מה שמשנה זה היחס בין ההוצאות להכנסות. אם משפחה רגילה לחיות בלי לצאת למסעדות, זה לא שבפנסיה הם בדיוק יעברו לגור ברוטשליד ולתת בראש בג'ורג' וג'ון***.
קומה שניה בבניין – אם אין לכם תוכנית you're probably fucked
אם אתם כל חודש נכנסים לבור (מינוס) אז אין לי איך לעזור. אבל אולי אתם חושבים שאתם מאוזנים אז זה בסדר? כשיהיה שוק (הגדלה) של ההוצאות כבר לא תהיו בסדר.
הילדים עוד קטנים, או לא קיימים אפילו, נראה לכם שתסתדרו, בטח תהיה העלאה, אולי אתם אפילו בהייטק****. ההוצאות יתאימו את עצמם להכנסות. אם התחלתם לדפוק על החופשת סקי כל שנה, תהיו בטוחים שבשנה שתצטרכו לבטל הלב שלכם יהיה שבור כמו מישהו שאיבד את האוטו בגלל חובות.
עזבו, אולי אתם אפילו חוסכים אבל אז יבוא הזמן להחליף אוטו, לקנות דירה או חס וחלילה מחלה ואתם בשיט.
ילדים קטנים הוצאות קטנות ילדים גדולים הוצאות גדולות. ככה אני רואה אצל לקוחות וככה אני שומע מחברים. אצלי אני עוד לא יודע מה יהיה, אבל באמת הילדים זה כל כך קשה שכסף נראה לי פחות יפריע.
אם פתאום צריך לקנות דירה, ופתאום צריך להחליף אוטו, ופתאום לצאת למסעדה אתם קולטים שזה ארבעה אנשים ולא אחד או שתיים – זה משמעותי.
ועזבו את זה, יבוא יום ולא תרצו לעבוד יותר. אשכרה יקרה. אולי בגיל 60, אולי בגיל 70, אולי בגיל 80. אולי נחייה עד גיל מאתיים. מי יודע מה יקרה.
קומה שלישית בבניין – העולם נהיה מסובך
מה שהיה סבבה פעם כבר לא סבבה, לא סבבה בכלל. פעם יכולתם לקבל פנסיה תקציבית מהמדינה. פעם יכולתם לקנות דירות עם המשכורת ולדגור עליהם. פעם הכלכלה זזה לאט.
היום אנחנו סוגרים 20 שנה שבהן הריבית כמעט על אפס, אין אינפלציה, ומשבר אחרי משבר (2001,8,12,20) הממשלות סוגרות תוך חודשיים עם טריקים פיננסיים. מי שחושב שלקנות דירה עם משכנתא של 75% שמתוכה 50% צמוד לפריים נותן לו שקט וביטחון, שיחשוב שוב. אם תהיה עליית ריבית, אפילו באופטימי שהריבית תקפיץ את שכר הדירה, תוודאו שיש לכם חמצן לשנה שנתיים של חוזה השכרה ישן עם החזר משכנתא חדש.
חברות שלא היו קיימות בכלל לפני 10 ו 20 שנה היום אוכלות נתח שמנמן מהכלכלה הגלובלית. אולי אתם מרגישים שאתם בטוחים כי אתם עובדים בבנק או חברת ביטוח? יש וועד? תיזכרו כמה שנים לקח לטקסטיל למות בניינטיז, תכפילו במהירות שדברים קורים היום.
קומה רביעית מהבניין – השקעות
הדרך היחידה להגן על עצמכם היא השקעות. אתם עובדים בסטארטאפ, אתם מתפללים שהאופציות יבואו טוב. תפסיקו להתפלל ותשקיעו את הכסף שלכם במתחרים. אתם קונים דירה עם משכנתא גדולה וזולה, תלמדו לקנות משהו שעובד הפוך מזה עם תיק ההשקעות שלכם.
אתם יכולים לחסוך קצת כל חודש, אבל התחלתם מוקדם? יופי! תלמדו איך להשקיע חכם שגם משבר לא יעצור אתכם, ועד גיל 50-60 תהיו כבר בעלי הון.
אם אתם רוצים להשקיע בנדל"ן זה פצצה, אבל זה המון עבודה קשה. מי שמוכר לכם שאין עבודה קשה בנדל"ן כנראה מוכר לכם סקאם.
אם אתם רוצים להשקיע בשוק ההון יש לי בשבילכם קורס מדהים, תכתבו לנו.
קומת הפנטהאוס – פנסיה והשתלמות
הדבר המשעמם הזה שנקרא פנסיה (והשתלמות) יכול להציל לכם את חשבון הבנק. יכול לעזור לכם לשמור על הדירה שלכם. יכול לגרום לכם להתעשר. אבל הכסף מושקע בשוק ההון, ולכן כדאי לכם ללמוד להשקיע בשוק ההון.
 
סיכום למי שהגיע עד כאן
  1. באמת תודה שאתם קוראים, לא מובן מאליו
  2. אם אתם רוצים ללמוד על שוק ההון ולא מתאים לכם קורס תנסו להסביר בתגובות למה, אולי יש לי פתרון אחר בשבילכם
  3. אם התעצבנתם ממשהו אני באמת לא התכוונתי לעצבן
  4. תנו בלייק תהיו בני תרבות
_____________________________
* יש אנשים שמתפרנסים משפחה שלמה מ7000 שקל ומרגישים סבבה
** יש לי חברים שמוציאים 50 לחודש על משפחה של 5 ולא מבינים לאן הולך הכסף, מרגישים עניים ובטוחים שהם צריכים למצוא כיוון להלוואה נוספת כדי לסגור את החופשה השנתית
*** לא המלצה, עוד לא הייתי זה בתכנית, תרחמו עליי עם התמונות משם הרגתם אותי
**** גאמפא excluded. you guys gonna be fine.
What's your plan? - מה התוכנית שלכם?
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בלינקדין
שיתוף באימייל
שיתוף בווצאפ
דילוג לתוכן