fbpx

פנסיה ליזמים Pension for Founders

סיכום מנהלים: רוצים עוד בוסט אנרגיה בשביל שיהיה לכם כיף ביזמות? אם אתם מתחייבים לשלם לעצמכם שכר מסויים עד גיל 60-70, ואם תקפידו להפקיד לפנסיה, ואם אתם ישראלים, אתם תוכלו לפרוש כמו כולם. וזה אומר שהכל עד אז זה רק משחק.

*פוסט מקורי לתגובות ושאלות*

סוואדי קאפ נינג'ות יפות, נסעתי לקופנגן בשביל פרוייקט סודי וגם בשביל לכתוב, אבל היה ים ומסיבות ולכן לא יכולתי לכתוב הרבה. מסתבר שיש פה קטע משוגע שהים שמול הבית שלי פשוט ברח. כאילו פעם הייתי קופץ למים בדרך למשרד ואז נתקע שם, היום בשביל להגיע לים צריך לבוסס בבוץ מגעיל לאיזה קילומטר. לא נורא – הרווח כולו שלכם.
 
הפוסט הזה מיועד ליזמים, הכוונה לאנשים שמקימים עסק, eat what you kill, מקימים סטרטאפ בוטסטרפ, חיים על גיוס קטן או הכנסות נמוכות בהתחלה.
למי הפוסט הזה אינו מיועד? שכירים, שלא שולטים בהפקדות שלהם לפנסיה בינכה. יזמים שכבר מכרו שבע חברות והגיוס פרה סיד שלהם הוא שתי גזיליון דולר.
יזם צריך אנרגיה. לכולנו יש 24 שעות ביום, וההבדל בין הפוטנציאל שלנו למה עשינו בפועל זה כמה אנרגיה יכולנו להשקיע. לכן כשאני מחפש לעזור ליזם, אני מחפש להוסיף לו אנרגיה כמה שיותר.
פחד זה דבר שמוצץ ים של אנרגיה. כשהיזם מפחד, ההחלטות שלו פחות טובות, לא כיף לו, הכל לא נעים.
קבלו האק מטורף שייתן לכם ערימה של אנרגיה, בדקתי על עצמי ועל כמה אחרים וזה עובד.
מה אם הכל היה משחק?
מה אם אתם היום בני 20-50, ואתם עובדים ביזמות שלכם, וגם אם תצליחו וגם אם תיכשלו, אתם יודעים שבגיל 60-70 אתם פורשים, כמו החברים השכירים שלכם, עם קוקוס וקש בצורת שמשייה על החוף, מתפנים לנכדים ושיט כזה? בום. זה הופך את הכל למשחק. פתאום, אתם קמים בבוקר לעבודה, ואתם אומרים לעצמכם, הכל משחק. אם ארצה, אני פורש כמו כולם.
שלב ראשון – הוצאות נמוכות. כבר היום אתם על שכר פאונדרים נמוך של 15-20 נטו, נכון? ברור שנכון. כי הרי כתבתי שבשביל זה הפוסט מיועד. אז כל מה שצריך זה שבגיל 60-70 יהיה לכם 15-20 נטו מקצבה פנסיונית ומעכשיו כל העולם משחק.
שלב שני – מסדרים לעצמכם את הפנסיה. אתם יזמים, הכל קטן עליכם. תקראו לבד בלוג, תעשו קורס, תלכו לפרופשיונלז, העיקר תסדרו לעצמכם את הפנסיה. תוודאו שאתם מפקידים נכון, שאתם מושקעים נכון, ושלא מדממים דמי ניהול וצרות אחרות.
שלב שלישי – תחשבו לכם את ההפקדה הנכונה. עשיתי לזה מחשבון, אני שם לכם לינק בתגובה ראשונה. שמתי שם הנחות ריאליות אבל על הצד הפסימי. אתם צריכים להפקיד 2,000 שקלים לחודש. זה כמו משכורת של 10K ברוטו של שכיר.
שלב רביעי – אם אתם יזמים רציניים, אתם יודעים שיזם חייב משכורת. אם אין משכורת אז מישהו פה משקר למישהו, והכי גרוע זה לשקר לעצמכם. משכורת של 10K לחודש זה הבייסיק של הבייסיק. אל תתחילו עסק בלי זה. גם אם אתם לא רוצים משקיע, וההכנסות נמוכות ואין כסף למשכורת של 10K לחודש, לכו לעבוד כשכירים, תחסכו כסף, תשימו בעסק ותוציאו לעצמכם משכורת של 10K מינימום.

התוצאה

אם אתם בני 35, יש לכם 100K בפנסיה, מפקידים 2,000 שקל לחודש (שקול לשכר של כ10K ברוטו), אתם אמורים לצאת לפנסיה עם כמעט 16 אלף שקל קצבה.
אם אתם על הצד הנוח של החיים, תכפילו את כל המספרים פי שתיים. או פי ארבע. או תחלקו בחצי. מה שחשוב זה שתראו איך אם אתם עובדים נכון, מושכים שכר, מפקידים, הכל מתקתק.
למה זאת תוצאה מעניינת?
כי בגיל 35 היה לי בלאגן בראש, והמחשבה שאני תמיד יכול להתחייב לעצמי שיהיה לי שכר של 10K ברוטו, גם בתנאים הכי קיצוניים שאני יכול לדמיין, לא עזרה לי. אבל המחשבה שאם אני מתחייב לזה אז אני יכול לפרוש עם כולם? זה פגז.
 
זה פוסט שאני מנסה לכתוב כבר שנתיים, אני חושב שהוא מאוד חשוב, הקונספט עזר להרבה אנשים. אם אתם חושבים שיש אנשים שצריכים לקרוא אותו, זאת קבוצה סגורה, תזמינו אותם או שתגידו לי איפה להעלות אותו
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בלינקדין
שיתוף באימייל
שיתוף בווצאפ
דילוג לתוכן